17. Semiotica Agriensis

Utolsó módosítás: 2018. szeptember 21.

A titok szemiotikája - Országos jeltudományi konferencia

Ideje: 2018. szept. 28–30.

Helye: Eger, Dobó István Vármúzeum, Eszterházy Károly Egyetem

Rendezők:
Magyar Szemiotikai Társaság Dobó István Vármúzeum
Eszterházy Károly Egyetem

Társrendezők:
Inter Nonprofit Kft., Interkulturális Kutatások Kft.
Magyar Nyelvstratégiai Kutatócsoport

A konferenciasorozat idei témája a titok. A téma sokféle szaktudományos és interdiszciplináris keretben mutatható be. Különösen ajánljuk a következő területeket, témákat (szemiotikai keretben): nyelvészet (elhallgatás, kimondási tabu), irodalom (krimi), szemiotika (titkosítás, titkosnyelv, jelfejtés), antropológia-néprajz (elrejtés, gyermekek, szubkultúrák titkos világa), szociálpszichológia (rejtőzködés, magántitok, a titkok köre, tematikája), informatika (kiberbiztonság), kriminalisztika (bűnözés, nyomozás), természettudományok (megfejthetetlen jelenségek), orvostudomány (orvosi titok, zugevés), jog (államtitok, üzleti titok). A titok filozófiai és interkulturális kérdései is fontosak lehetnek.

A konferencia anyagát a Magyar szemiotikai tanulmányok könyvsorozatban megjelentetik.

A konferencia szervezőbizottsága:
Balázs Géza egyetemi tanár, az MSZT főtitkára
H. Varga Gyula ny. főiskolai tanár, az MSZT kommunikációtudományi szekciójának vezetője
Voigt Vilmos professor emeritus, az MSZT elnöke

A konferencia titkára: Pölcz Ádám tanársegéd, az MSZT titkára