A MAGYAR NYELVÉSZETI TANSZÉK OKTATÓI KONFERENCIÁN

Utolsó módosítás: 2019. január 25.

A Magyar Nyelvészeti Tanszék öt oktatója és doktorandusza vett részt a 2019. január 23-án, Miskolcon megrendezett alkalmazott nyelvészeti konferencián, melynek címe a Nyelvi közvetítés a digitalizáció korában volt.

A Miskolci Egyetem BTK Modern Filológiai Intézete, a Magyar Alkalmazott Nyelvészek és Nyelvtanárok Egyesülete, valamint az MTA Miskolci Területi Bizottságának Nyelvtudományi Munkabizottsága által rendezett eseményen a plenáris előadások után három szekcióban zajlottak az ülések. Tanszékünk munkatársai az alábbi előadásokkal szerepeltek:

A Digitális kommunikáció szekcióban:

Domonkosi Ágnes (aki a szekció vezetője is volt): Nyilvánosság és társas deixis a közösségi oldalak diskurzusaiban;
Ludányi Zsófia: A hallgató-oktató írásbeli kapcsolattartás nyelvi problémái internetes fórumok metadiskurzusaiban.
A Szaknyelvi kommunikáció szekcióban:

H. Tomesz Tímea: A szaknyelvi kommunikációs készség fejlesztésének szerepe sportolóknál;
Kalcsó Gyula (Ert-Bakos Balázs szerzőtársát is képviselve): A Drupal 8 tartalomkezelő rendszer kézikönyvének magyar fordítása;
Rási Szilvia: Diskurzushibridizáció a tudományos szövegek címadása során.
A Fordítás és terminológia szekcióban:

Lőrincz Julianna: Ady-versszövegek jelentésének változásai a műfordításban.