A Nyelvészeti Tanszék oktatói nemzetközi konferencián

Utolsó módosítás: 2019. május 14.

2019. május 9-én rendezték meg a Budapesti Corvinus Egyetemen az Age Talks? – Communicating Ages in the Communication Age konferenciát, amelyen tanszékünk oktatója is részt vett.

A nemzetközi konferencián az életkor, az ageing fogalmát számos tudományterület felől közelítették az előadók: intergenerációs és generáción belüli kommunikáció, az életkor médiareprezentációja, gazdasági vonatkozásai. A Magyar Nyelvészeti Tanszéket Ludányi Zsófia képviselte, aki Domonkosi Ágnessel közös kutatását mutatta be „Generation-specific linguistic features in student-teacher email communication" címen. Az előadás az egyetemi hallgatók és oktatók közti e-mailezés életkorpecifikus jellemzőire mutatott rá: az aszimmetrikus viszony jelenlétére, a napszakra utaló levélkezdő és -záró formulák megjelenésére, a rövidülő levelekre és a többfordulós levélváltásokban jellemzően elmaradó megszólításokra, levélzárásokra.
A konferencia programja itt olvasható.