Domonkosi Ágnes előadása nemzetközi konferencián

Utolsó módosítás: 2018. november 15.

A magyar mint anyanyelv, kisebbségi és idegen nyelv oktatási kérdései és oktatási segédletei címmel 2018. november 9-én nemzetközi tudományos szimpóziumot rendezett a komáromi Selye János Egyetem Variológiai kutatócsoportja.

A kutatócsoporttal való folyamatos együttműködéshez kapcsolódóan Domonkosi Ágnes előadóként és az egyik szekció elnökeként is szerepelt a rendezvényen. A nyelvi udvariasság és kapcsolattartás helye és lehetőségei az anyanyelvi nevelésben című előadásában egyrészt azt fejtette ki, hogy miért sajátos az adott kérdéskör tárgyalása az anyanyelvi nevelés folyamatában, majd áttekintette egyes magyarországi és határon túli anyanyelvi tankönyveknek a témára vonatkozó tananyagát, feladatait, végül bemutatott néhány olyan gyakorlatot és feladattípust, amelyek hatékonyak lehetnek a vizsgált terület iskolai feldolgozásában.