Eszterházy irodalmi verseny középiskolásoknak

Utolsó módosítás: 2018. október 05.

Az Eszterházy Károly Egyetem Irodalomtudományi Tanszéke tanulmányi versenyt hirdet a régió (Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, valamint Nógrád megye) 10-12. évfolyamos középiskolás diákjai számára. A versenyre a régió gimnáziumainak és szakközépiskoláinak 10–12. évfolyamos diákjaiból szerveződött 3 fős csapatok jelentkezését várják a szervezők.

A verseny célja a középiskolás diákok irodalom iránti érdeklődésének felkeltése, a tehetséggondozás, a diákok irodalomtörténeti, irodalmi ismereteinek bővítése, valamint digitális kompetenciájuk fejlesztése. A verseny egy írásbeli és egy szóbeli fordulóból áll. A hagyományos versenyfeladatok mellett játékos, kreatív feladványokra is számíthatnak a versenyzők.
A versennyel kapcsolatos összes tudnivaló, a versenyfelhívás és a nevezési lap az Irodalomtudományi Tanszék honlapján érhető el: