Eszterházy irodalmi verseny középiskolásoknak - döntő

Utolsó módosítás: 2020. február 05.

Kortársunk, Balassi Bálint

Az Eszterházy Károly Egyetem Irodalomtudományi Tanszéke által meghirdetett "Kortársunk, Balassi Bálint - Eszterházy irodalmi verseny középiskolásoknak" döntőjére 2020. február 22-én kerül sor a Líceum Dísztermében. A döntőbe, az őszi írásbeli forduló eredményei alapján, kilenc csapat jutott be.
A versenyt a régió 10-12. évfolyamos középiskolásai számára hirdették meg. A verseny célja a magyar irodalom tantárgy követelményeinek megfelelően a középiskolás diákok irodalomtörténeti, irodalmi ismereteinek bővítése, a tehetséges diákok fejlesztése, irodalom iránti érdeklődésük elmélyítése.
A verseny szervezői nagy szeretettel várják a döntőbe jutott csapatokat, felkészítő tanáraikat és a szurkolókat!
A döntő programja: