Gábos Judit és Dr. Jian Liu koncertje

Utolsó módosítás: 2020. február 17.

Február 28-március 4 között az Ének-zene Tanszék vendége lesz Dr. Jian Liu, a New Zealand School of Music tanára. Március 3-án közös koncertet ad Gábos Judittal, Bach-Kurtág, Mozart, Schubert műveket játszanak zongora négykézre. Az est műsorának gerincét új-zélandi szerzők művei alkotják: Jian Liu tolmácsolásában Lilburn, Psathas, Jack Body művek hangoznak el.

Dr. Jian Liu nemzetközileg is elismert zongora- és kamaraművész, tanár. Tanulmányait Pekingben kezdte, Jin Zhang professzorral, utána az Arizona State University-n folytatta, Caio Pagano-val. Mesteri- doktori fokozatát a Yale School of Music-on szerezte, ahol Claude Frank professzor tanítványaként és asszisztenseként tevékenykedett . Az ukrajnai Horowitz és a Missouri Southern (USA) nemzetközi versenyek díjazottja volt.

Mindenkit szeretettel várunk, hiszen a koncert műsora zenei csemegének ígérkezik a kortárs zene kedvelői számára (is).