Volt diákok találkozója a Filozófia Tanszéken

Utolsó módosítás: 2020. február 11.

2020. január 11-én hagyományteremtő szándékkal először került megrendezésre a Filozófia Tanszéken végzett diákok találkozója.

A találkozón a tanszéken 2009 óta végzett etika, ember-és társadalomismeret, etikatanár és szabad bölcsészet szakos volt hallgatók, valamint a tanszék oktatói vettek részt.
A rendezvény hagyományteremtő szándékkal jött létre, célja, hogy lehetőséget teremtsen a viszontlátás örömének átélése mellett a szakmai együttgondolkodásra is.
A közösen eltöltött délutánon a tanszék oktatói felidézték a tanszék múltját, valamint a jelenlegi képzés kihívásait és fejleményeit ismertették röviden. Ezt követően a volt hallgatók szakmailag is termékeny, kötetlen beszélgetése következett az etikatanári képzés és pálya jelenlegi kihívásairól, nehézségeiről és szépségéről.
Remélhetőleg a rendezvény hagyományt teremt, s jövőre is találkozhatunk tanszékünk volt hallgatóival.