Zrínyi Miklós és a magyarországi barokk költészet

Utolsó módosítás: 2020. február 05.

A Bölcsészettudományi Kutatóközpont Irodalomtudományi Intézetének Reneszánsz Osztálya a magyarországi és határon túli egyetemek régi magyar irodalmi tanszékeivel és a korszak kutatásában érdekelt egyéb szakmai műhelyekkel együttműködve tudományos konferenciát rendez 2020. május 21-23 között Zrínyi Miklós és a magyarországi barokk költészet címmel, Zrínyi Miklós születésének 400. évfordulója alkalmából.

A házigazda és a társszervező intézmény 2020-ban az egri Eszterházy Károly Egyetem Bölcsészettudományi és Művészeti Kara, illetve Irodalomtudományi Tanszéke lesz. A konferenciára előadással való jelentkezés határideje 2020. február 1. Az előadás címét és a min. 1000 n terjedelmű szinopszist Bene Sándornak, a konferencia tudományos titkárának kell elküldeni a Bene.Sandor@btk.mta.hu  címre. A jelentkezések elfogadásáról a szervezőbizottság február végén dönt.

A konferencia felhívása letölthető itt.