Angolos siker és szereplések a pécsi XXXIII. OTDK-n

Utolsó módosítás: 2017. május 02.

2017. április 18-21. között Pécsett megrendezésre kerülő bölcsészettudományi OTDK-n az Anglisztika és Amerikanisztika Intézet négy hallgatója vett részt.

Boros Dalma Anglisztika BA Amerikanisztika specializáció (2016) szakos hallgató Feminista Kiáltvány – Meghatározó nőalakok a huszadik századi divatban (Feminist Manifesto – Influential Female Images in Twentieth-Century Fashion) című angol nyelvű munkájával III. helyezést ért el az Amerikai irodalom és kultúra szekcióban. Konzulense: Dr. habil. Antal Éva főiskolai tanár, Anglisztika és Amerikanisztika Intézet.
Ugyanebben a szekcióban Bodnár Ágnes Amerikanisztika MA (2016) sikerrel mutatta be The Indian Captivity Narrative as a Prototype of American Fiction cimű munkáját, konzulense: Dr. habil Tarnóc András főiskolai tanár, Anglisztika és Amerikanisztika Intézet.
Az Angol nyelvű irodalom a századfordulótón napjainkig szekcióban Jacsó Rita is sikeresen bemutatta Subjectivity, Storytelling and History in Jeanette Winterson's The Passion című dolgozatát; konzulense: Dr. habil. Reichmann Angelika főiskolai tanár, Anglisztika és Amerikanisztika Intézet.
Az Egyetemes Történelem 1945 után szekcióban Carmody Emese Anglisztika BA (2017) sikeresen mutatta be a The Declining Fortunes of the Roman Catholic Church in the Republic of Ireland című munkáját. Konzulense: Charles Somerville, anyanyelvi lektor, Anglisztika és Amerikanisztika Intézet.
A színvonalas tudományos eseményen az intézet két oktatója értékelő bizottsági tagként is közreműködött: Dr. habil. Antal Éva főiskolai tanár az „Angol nyelvű irodalom a századfordulótól napjainkig" szekcióban és Dr. Czeglédi Csaba főiskolai tanár az „Általános nyelvészet" szekcióban.