Domonkosi Ágnes és Ludányi Zsófia előadása

Utolsó módosítás: 2018. január 24.

Az MTA Területi Bizottságának nyelvtudományi munkabizottsága január 22-én tudományos konferenciát rendezett a Miskolci Egyetemen.

Az „Emberközpontú nyelvészet: nyelvhasználat, társadalom, közérthetőség" című rendezvény társszervezői a Modern Filológiai Intézet és a MANYE voltak. A konferencián három szekcióban zajlottak az előadások. A Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet oktatói, dr. habil. Domonkosi Ágnes és dr. Ludányi Zsófia a Nyelvhasználat, szaknyelvek szekcióban adtak elő, ahol Ludányi Zsófia egyben a szekció elnöki feladatait is ellátta. Előadásaik címe: A nemtegezés változatainak szociokulturális értéke (Domonkosi Ágnes), Nyelvi ideológiák és napjaink nyelvhasználati kérdései a nyelvi tanácsadó szolgálat tükrében címmel (Ludányi Zsófia).