Dr. Szabó Csaba előadásai az Egyesült Államokban

Utolsó módosítás: 2017. május 04.

Szabó Csaba 2017. március 29. és április 8. között Providence-ben a Brown University Germanisztikai Intézetének vendége volt az intézet meghívására. Itt egy előadást tartott Heidegger dolog-értelmezéséről („Wie kommen Dinge als Dinge?” – Über Das Ding von Martin Heidegger címmel), valamint egy workshopot a tárgyak szerepéről és a tárgyiasság értelmezéséről Herta Müller műveiben (a workshop-beszélgetésre Herta Müller über die Gegenständlichkeit der Dinge címmel került sor). A vendégtartózkodás ideje alatt részt vett Baltimore-ban a Johns Hopkins University által, „harmonisch entgegengesetzt”: Hölderlin’s Philosophy of Nature címmel rendezett konferencián, ahol Amme, kaum. Zur Poetik von Hölderlins Ode „Der Mensch” címmel tartott előadást.