Dr. Verók Attila eredményes habilitációja

Utolsó módosítás: 2018. május 15.

A Történelemtudományi Intézet Kulturális Örökség és Művelődéstörténet Tanszékének oktatója, Dr. Verók Attila tanszékvezető egyetemi docens 2018. május 14-én sikeresen megtartotta habilitációs előadásait a Debreceni Egyetem Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskolájában.

Az ötven perces tantermi előadásának címe: Halle jelentősége a Kárpát-medence 17–18. századi művelődéstörténetében

Hasonló időtartamú tudományos előadását az alábbi témának szentelte: August Hermann Francke hatása és a reformáció második hulláma Halléban és a Kárpát-medencében (18. század)

Német nyelvű összefoglaló előadásának címe: Das kulturelle Echo Halles im Donau-Karpatenraum (17.–18. Jahrhundert)

A bírálóbizottság a jelölt eddigi oktatási, tehetséggondozási és tudományos munkásságának elismerése mellett a megtartott előadásokat 96 százalékos értékűnek ismerte el, azaz summa cum laude minősítést hagyott jóvá.

Oktatónk szakmai teljesítményéhez szívből gratulálunk, és további szép sikereket kívánunk!