Jubileumi konferencia az Anglisztika Tanszéken

Utolsó módosítás: 2016. november 29.

2016. november 24-én immár 10. alkalommal rendezte meg az EKE Anglisztika Tanszéke a Fordítás arcai című konferenciát a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából.

A konferenciasorozat ötletgazdája és állandó szervezője, dr. Vermes Albert, tanszékvezető egyetemi docens megnyitó beszédében – egyebek között – örömmel üdvözölte az Eszterházy Károly Egyetemen végzett előkészítő munka gyümölcsét, az idei tanévben beindult fordító és tolmács MA képzést, valamint a hasonló képzést nyújtó intézmények munkatársaival való eredményes együttműködést.

Az előző évekhez hasonlóan a fordítástudomány sokszínűségét tükrözték az idei előadások is. Nyelvészek, irodalmárok, szakfordítók, fordítás- és tolmácsoktatók beszéltek szűkebb kutatási területük eredményeiről. A jubileumi konferencián előadással szerepelt intézményünk hat oktatója: dr. habil. Reichmann Angelika, dr. Szép Beáta, dr. Vermes Albert, dr. habil. Őrsi Tibor, dr. Peterecz Zoltán és dr. Kaló Krisztina. Rajtuk kívül a szegedi, a miskolci, a gödöllői és a debreceni egyetemről érkeztek jeles előadók: dr. Bakti Mária, Farkasné Puklus Márta, dr. Veresné dr. Valentinyi Klára, dr. Csatár Péter, illetve külföldi vendégként hallhattuk dr. Anita Hutkova, besztercebányai kolléga előadását is.
A szakmailag tartalmas, egyetemi hallgatókat is rekordlétszámban vonzó eszmecsere alkalmat adott a konferenciasorozat jubileumi kötetének bemutatására is, amely a Líceum Kiadó gondozásában, dr. Vermes Albert szerkesztésében 2016 novemberében jelent meg.
A Fordítás arcai konferenciasorozat a tanszék tervei szerint jövőre is folytatódik.

Fotó: dr.habil Őrsi Tibor