Kutatók Éjszakája az EKE Bölcsészettudományi Karán

Utolsó módosítás: 2017. október 02.

Egyetemünk Bölcsészettudományi Kara a Kutatók Éjszakája idei rendezvénysorozatán is több programmal várta az érdeklődőket. Tanszékeink oktatói és hallgatói számos érdekes előadást, játszóházat, kreatív műhelyt szerveztek, amelyek sok látogatót vonzottak, kicsiktől nagyokig.

Délelőtti előadásaink közül több is telt házas volt (Boldizsár Ildikó és Zimányi Árpád előadásai a felnőtté válás meséiről, illetve a nyelvi játékokról), a Drámajáték foglalkozásra érkezett diákokat pedig három csoportra kellett osztani, hogy játék közben elférjenek a teremben. Sokan voltak kíváncsiak Kabdebó Sándor Varázsfuvola című előadására is.
Ebben az évben is sokan vettek részt a már hagyományosnak mondható, rendkívül népszerű Modellezett történelem, a Történelmi játszóház foglalkozásain, valamint a Hagyományőrzők bemutatóján. Hozzájuk csatlakozott az idén először megrendezett Irodalmi játszóház, amely elsősorban az általános iskolásokat vonzotta.