Lőrincz Julianna előadása a tankönyvkutatásról

Utolsó módosítás: 2018. június 06.

2018. június 5-én Az újabb nyelvészeti kutatások tükröződése a közoktatási tananyagokban címmel a Miskolci Akadémiai Bizottság Nyelvtudományi Munkabizottságában megrendezett kerekesztal beszélgetés keretében tartott előadást Dr. habil. Lőrincz Julianna, a Magyar Nyelvészeti Tanszék főiskolai tanára.

A tankönyvek szakmaisága, módszertani kérdések című elődásában az EKE BTK Magyar Nyelvészeti Tanszékén és a Selye János Egyetem TKK Magyar Nyelv és Irodalom Tanszékén folyó tankönyvkutató munkát, a két tanszéki munkacsoport közös tevékenységét, valamint a 2014--2017 között Egerben és Komáromban megjelent tankönyvkutató szimpóziumok kiadványait mutatta be. Részletesebben a Selye János Egyetem Tanárképző Karán 2017-ben megjelent, A tankönyvek szakmai, módszertani kérdései. A variológiai kutatócsoport 7. nemzetközi tankönyvkutató szimpóziumának tanulmánykötete című legfrissebb kiadványról szólt.