NAGY J. BÉLA KÁRPÁT-MEDENCEI HELYESÍRÁSI VERSENY

Utolsó módosítás: 2017. november 14.

Intézményünk Magyar Nyelvészeti Tanszéke 1987 óta ad helyet az egyetemek, főiskolák helyesírási versenyének és a hozzá kapcsolódó szakmai találkozónak.

Az első napon előadások hangzanak el a terület elismert művelőitől. Szakmai támogatónk a Magyar Tudományos Akadémia Magyar Nyelvi Osztályközi Bizottsága, amelynek elnöke és több tagja is részt vesz az eseményen előadóként, valamint a bírálóbizottság tagjaként. Ez a grémium a magyar helyesírás szabályozásának legfőbb testülete. Ugyancsak együttműködünk a Miniszterelnökség Magyar Nyelvstratégiai Hivatalával és az MTA Nyelvtudományi Intézetével. A második napon bonyolítjuk le a helyesírási versenyt, amelyen intézményenként, karonként egy versenyző indulhat. A résztvevők – versenyzők, előadók, zsűritagok – között üdvözölhetjük a határon túli magyar egyetemek képviselőit.