Szép magyar beszéd verseny

Utolsó módosítás: 2017. december 04.

2017. november 28-án zajlott le a pedagógusjelöltek Kazinczy Ferenc nevével fémjelzett Szép magyar beszéd versenye a Magyar Nyelvészeti Tanszéken. A tanszéken megrendezett verseny az országos verseny házi elődöntője volt.

A versenyen 5 tagú zsűri bírálta el a hallgatók teljesítményét. A zsűri elnöki tisztét Vargáné dr. Raisz Rózsa, Péchy Blanka-díjas nyugalmazott főiskolai tanár, a Magyar Nyelvészeti tanszék volt vezetője látta el, aki évtizedekig készítette fel magyar szakos hallgatóinkat az országos versenyre, Kazinczy-díjas hallgatói közül többen ma is országos intézményekben, rádióban, televízióban dolgoznak.
A verseny kétfordulós volt, az első fordulóban egy 3 perces szabadon választott, a másodikban egy kötelező szöveg értő és értető (de nem színészi) élőszóbeli bemutatása volt.
A verseny helyezettjei:
I. helyezett: Sepsi Mónika I. éves csecsemő és kisgyermekgondozó szakos hallgató
II. helyezett: Doktorcsik Noémi III. éves magyar szakos hallgató
III. helyezett: Ticz Nikolett III. éves magyar szakos hallgató
Egyetemünket az első két helyezett képviseli a tavasszal megrendezendő országos versenyen.
Ezúton is gratulálunk a hallgatók szép teljesítményéhez!