70 éves lett Dr. Gebei Sándor

Utolsó módosítás: 2017. február 07.

A születésnapost Zimányi Árpád dékán, Pap József intézetigazgató és Kónya Péter, az Eperjesi Egyetem rektora is köszöntötte.

Tanár úr Rákóczi címeres tortát kapott jelenlegi és volt kollégáitól, akik határon innen és túlról érkeztek.

Mint elhangzott, Dr. Gebei Sándor egyetemi tanár, volt tanszékvezető emeritus címet kapott a jeles alkalom kapcsán.

A professzor úr 70. születésnapjának tiszteletére megjelent kötet letölthető a Történelemtudományi Intézet E-könyvek menüpontjában.

Általános és középiskolai tanulmányait Debrecenben végezte. 1965-ben a KLTE történelem - orosz nyelv szakára sikeresen felvételizett, diplomáját 1970-ben kapta kézhez. Azóta különböző tanári beosztásokban - középiskolai tanár, vezetőtanár, főiskolai tanár, egyetemi tanár - dolgozik, illetve dolgozott.

Szakmai közéleti tevékenysége az alábbi testületekben zajlik: MTA Magyar-Orosz Történész Vegyesbizottság alelnöke, MTA Magyar-Ukrán Történész Vegyesbizottság tagja, a Miskolci Akadémiai Bizottság tagja, a Magyar Történelmi Társukat tagja, az Intézményi Doktori és Habilitációs Tanács elnöke.

Oktatási és tudományos teljesítményét többek között az Oktatásügy Kiváló Dolgozója miniszteri kitüntetéssel (1975), a Felsőoktatásért Emlékplakettel (1999), Szent-Györgyi Albert-díjjal (2007), Pro Academia Agriensi-díjjal (2010) ismerték el. (Forrás: http://tortenelem.uni-eger.hu/public/uploads/gebei_55412e7316e60.pdf)

Fotó: Szántó György

Képgalériánkat az Egyetem Facebook-oldalán találják.