A pályázók több mint negyven százaléka kapott díjat

Utolsó módosítás: 2017. május 10.

Az OTDK történetében most pályázott a versenyre a legkevesebb hallgató az Eszterházy Károly Egyetemről, mégis a legnagyobb eredmény született: a 104 beérkezett pályamű több mint negyven százaléka nyert díjat – mondta dr. Verók Attila, az Intézményi Tudományos Diákköri Bizottság elnöke a verseny oklevélátadó ünnepségén. A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencián tíz eszterházys pályamű kapott első helyezést.

Az egyetem sikerekről, teljesítményről, munkáról kell, hogy szóljon, hisz Eszterházy Károly személyisége is ezt tükrözte. Ő már kijelölte számunkra azt az utat, melyen haladnunk kell - mondta dr. Liptai Kálmán rektor a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia oklevélátadó ünnepségén. Hozzátette: ez a verseny is a teljesítményről, a kemény munkáról és a sikerekről szól, és arról, hogy tanár és diák egy nemes célért küzd.

Dr. Verók Attila, az Intézményi Tudományos Diákköri Bizottság elnöke kiemelte: 2015 és 2016 ősze között 320 eszterházys pályaművet értékeltek a házi konferenciákon, ebből 104 méretett meg tavasszal az országos versenyen. Igaz, hogy az OTDK történetében eddig ez a legkisebb arányú részvétel, de mégis a legnagyobb sikert érte el az egyetem: a pályaművek több mint negyven százaléka nyert valamilyen díjat. Negyvennyolc hallgatónak és negyven témavezetőnek köszönhető ez a siker. A tizenhat szekcióból tizenkettőben indult eszterházys hallgató, ez országos összehasonlításban is kiemelkedő. Mindössze négyben nem képviseltette magát az intézmény (Állam- és Jogtudomány, Had- és Rendészettudomány, Műszaki Tudomány, Orvos- és Egészségtudomány).

A XXXIII. OTDK-n 14 különdíjat, 4 harmadik helyezést, 13 második díjat és 10 első helyezést értek el az Eszterházy Károly Egyetem hallgatói.

Az intézmény karai közötti versenyben a Bölcsészettudományi Kar végzett az első helyen 48 pályamunkával, őt követi a Pedagógiai Kar 25 pályamunkával, a Természettudományi Kar 12 pályamunkával, az Agrártudományi és Vidékfejlesztési Kar 10 pályamunkával, illetve a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar 9 pályamunkával.

A Comenius Campus kivételével intézményünk minden campusáról kerültek ki díjazottak az OTDK-n.

A nagyszerű eredmények után azonban nem áll le a tehetséggondozási munka, hiszen máris megkezdődik a felkészülés a soron következő OTDK-ra. 2019 tavaszán az Eszterházy Károly Egyetem lesz a házigazdája a XXXIV. OTDK 4. Fizika, Földtudományok és Matematika Szekciójának.

Gratulálunk a pályázóknak!

Képgalériánkat az egyetem Facebook-oldalán találják meg.

Fotó: Szántó György