Akadémiai esték: Dr. Kovács Árpád tartott előadást

Utolsó módosítás: 2018. április 16.

Az Akadémiai esték legutóbbi előadója Dr. Kovács Árpád egyetemi tanár volt, a Költségvetési Tanács elnöke.

Előadását A költségvetési pozíció és a Költségvetési Tanács 2018 tavaszán címmel tartotta a Líceum Kápolnájában. Egyetemünk vezetői, oktatói, munkatársai és hallgatói közül is sokan voltak kíváncsiak a prezentációra.

Történetekkel tarkított előadásán a költségvetésről és az államháztartásról, az unió Költségvetési Tanácsának megalakulásáról beszélt elsőként, majd a költségvetés jelenlegi helyzetét is áttekintette.

Bemutatta továbbá - egyebek mellett - a felelős költségvetési politika alapvető céljait, és a túlköltekezés megakadályozásával kapcsolatos törekvéseket, de napi, friss adatokkal is készült hallgatóságának.

Fotók: Kakuk Dániel