Az Egri Állatmenhelynek gyűjtöttek a gyakorlósok

Utolsó módosítás: 2018. december 18.

A kezdeményezés a 8. b osztályból indult, ahol nagyon sok felelős állattartó és állatbarát van.

Sipos Zsoltné, vezető tanár kérdésünkre elmesélte: az osztályból többen rendszeres látogatói az Egri Menhelynek. Az adventi ajándékozáshoz csatlakozva ők az állatoknak gyűjtöttek. Körbejárták az osztályokat a saját kiskutyáikkal, s így buzdítottak mindenkit az adományozásra.

– Reggelenként vártuk az iskola diákjait a portánál, s fogadtuk az állateledelt, takarókat, edényeket. A kicsiktől a nagyokig, a tanártól a portás bácsiig mindenki beszállt az akcióba. A végén az osztály és néhány lelkes adományozó tanári segítséggel elvitte a menhelynek az összegyűlt ajándékokat. A jutalom a kutyasétáltatás volt. Nagyszerű közösségépítő program, szeretnénk, ha hagyomány lenne - mondta a tanárnő.

A Mancs csapat részt vesz az Önkéntes Kerekasztal pályázatán ezzel a kezdeményezéssel. Szavazni az Önkéntes Kerekasztal közösségi oldalán tudnak rájuk az elkészült videó lájkolásával! A felvételt itt is láthatják: