Az MTA Pedagógiai Bizottság új elnöke Dr. Bárdos Jenő

Utolsó módosítás: 2021. március 29.

Az Eszterházy Károly Egyetem Neveléstudományi Doktori Iskolájának vezetői töltik be immár a 4. ciklusban a Magyar Tudományos Akadémia Pedagógiai Bizottságának elnöki tisztségét.

Az MTA Pedagógiai Bizottsága az Akadémia II. Osztályának a neveléstudomány területén létrehozott – több mint 400 fős tagságból kikerülő – tudományos testülete. Az általuk választott, húsz fős MTA Pedagógiai Tudományos Bizottsága látja el az Akadémia feladataiból a tudományági testületre háruló, illetve a szakterület fejlődését segítő tudományirányítási, -szervezési teendőket.

Az idei évtől Dr. Bárdos Jenő, az NTDI programigazgatója váltja az elnöki poszton Dr. Pukánszky Bélát, az NTDI vezetőjét, előttük pedig Dr. Falus Iván töltötte be a tisztséget.

Az MTA PTB elnökét titkos szavazással az MTA PTB tagjai választják meg, akik a hazai neveléstudomány kiemelt képviselői és a hazai egyetemek oktatói.

Dr. Bárdos Jenő munkájához jó egészséget és szakmai sikereket kívánunk!