Bemutathattuk pályaorientációs fejlesztéseinket

Utolsó módosítás: 2019. október 30.

Egyetemünk is meghívást kapott a nemzetközi konferenciára.

Az Iskolai és Szakképzési Pályatanácsadók Világszövetsége (IAEVG) az egyik legrégebbi globális tanácsadó szervezet, amely 2019. szeptemberben tartotta éves konferenciáját, Pályaorientáció egy befogadó társadalomért címmel. A közel 500 delegált 46 országból érkezett és idén az egyetemünk is képviseltette magát ezen a rangos eseményen az Erasmus+ támogatásával.

A konferencián kialakított nemzetközi kapcsolatok révén a szlovákiai Euroguidance Központ meghívta dr. Fazakas Idát, a Pedagógusképző Központ Pályatervezési Irodájának főiskolai docensét, hogy az október 24-én szervezett nemzetközi konferenciájukon mutassa be irodájuk pályaorientációs fejlesztéseit, amelyet már korábban Pályatanácsadói Díjjal jutalmaztak itthon.

A Pozsonyban rendezett angol nyelvű konferencián - National Career Guidance Awards 2019 - több ország mutatta be pályaorientációs projektjeit és körvonalazódni látszik egy cseh, szlovák, szerb, litván, észt és magyar közös fejlesztési együttműködés.

Hírt küldte: Dr. Fazakas Ida