Bemutató az MTA Könyvtár és Információs Központjában

Utolsó módosítás: 2018. május 29.

„Digitális átállás az oktatásban” címmel jelent meg Dr. Racsko Réka kötete a Gondolat Kiadó Iskolakultúra sorozatának 52. részeként.

A kiadvány bemutatása május 15-én volt, a programot Monok István főigazgató nyitotta meg, majd Bárdos Jenő egyetemi tanár vezetésével egy panelbeszélgetés során ismerhették meg az érdeklődők Komenczi Bertalan, Nádasi András és Kis-Tóth Lajos gondolatait az oktatás területén zajló kultúraváltásról és digitális forradalomról.

A kötetben az olvasók két sikertörténetet: Észtország és Finnország digitális átállását ismerhetik meg, azok infokommunikációs stratégiáinak és nemzeti alaptanterveinek tartalomelemzése révén, összehasonlítva a hazai helyzettel.
Az érdeklődők e példák segítségével alaposabb betekintést nyerhetnek az oktatási rendszer digitális átállás folyamatának elemeibe és lépéseibe, amely hozzájárulhat az információs társadalom iskolájának hazai megteremtéséhez.

A hírt küldte: Dr. Racsko Réka