Bolyki János az egyetemről: A tudás megszerzése a cél

Utolsó módosítás: 2021. február 02.

Az egri Bolyki Pincészet tulajdonosa, Bolyki János 17 éve készítette első borát, tapasztalatban tehát nincs hiány, mégis szükségét érezte, hogy szőlész-borász mérnöki diplomát szerezzen az egri Eszterházy Károly Egyetemen…

Ezt a szakmát soha nem lehet igazán megtanulni. Minden évjárat hoz valami újat, valami olyat, amivel még előtte soha nem találkoztál, ráadásul itt a klímaváltozás, aminek a kihívásaira fel kell készülni. Nem lehet ülni a babérjainkon, látnunk kell, hogy mi történik a világban, meg kell szereznünk a naprakész tudást, hogy reagálni tudjunk az új helyzetekre – egyebek között ezzel indokolta Bolyki János egri borász, miért jelentkezett az Eszterházy Károly Egyetem szőlész-borász szakjára. A Borsmenta magazinnak adott interjújában arról is beszél, hogy az oktatás nem merül ki a szőlészeti-borászati ismeretekben. – Azt is meg lehet tudni például, hogy hogyan kell felépíteni és működtetni egy vállalatot, tanulunk marketingismereteket, ami szintén fontos egy működő borászatban.
A teljes interjút itt olvashatja>>