Bozsik Gabriella köszöntése

Utolsó módosítás: 2020. december 18.

Bozsik Gabriella, az Eszterházy Károly Egyetem Magyar Nyelvészeti Tanszékének nyugalmazott főiskolai tanára 2020-ban töltötte be 70. életévét.

A kerek évforduló alkalmából a tanszék oktatói és más kollégák írásaiból ünnepi kötet készült, amelyet a járványhelyzet miatt 2020. december 16-án online köszöntés és kötetbemutató keretében adtak át az ünnepeltnek. A rendezvényen Zimányi Árpád méltatta az ünnepelt pályáját, hangsúlyozva, hogy Bozsik Gabriella egész életpályája Egerhez kötődik: itt született, itt végezte iskoláit, majd nyolcéves általános iskolai tanítás után 1981-ben került a Magyar Nyelvészeti Tanszékre, ahol 2016-os nyugdíjazásáig oktatott.

Ezt követően az egyik szerkesztő, Ludányi Zsófia bemutatta az Acta Universitatis de Carolo Eszterházy. Sectio Linguistica Hungarica periodika 46. számaként megjelent kötetet, amelyben az ünnepeltet a kutatási területeihez, az anyanyelvi tantárgy-pedagógiához és a helyesíráshoz kapcsolódó tanulmányokkal lepték meg a szerzők.