Discover your english voice

Utolsó módosítás: 2020. október 07.

Sikeres tanítási gyakorlati lehetőség angol nyelv és kultúra tanára szakos hallgatók számára.

A 2020-2021-es tanév őszi félévében is folytatódnak azok az angol nyelvi foglalkozások, amelyeket egyetemünk angol nyelv és kultúra tanár szakos hallgatói vezetnek az EFOP 3.2.14-17 Nyelvtanulással a boldogulásért projekt keretein belül a 12 partneriskolában. Az egyetemi hallgatók heti rendszerességgel tartanak foglalkozásokat középiskolai diákok számára, melynek elsődleges célja a középfokú nyelvvizsgára, illetve az emelt szintű nyelvi érettségire való felkészítés segítése, azonban a Discover Your English Voice / Hallasd a Hangod Angolul! program több, mint nyelvtanulás.

Az Anglisztika és Amerikanisztika Intézetben működő Nyelvpedagógia Műhely által kidolgozott és koordinált program lehetőséget biztosít arra, hogy az élményközpontú, projektalapú foglalkozások során növeljük a diákok nyelvtanuláshoz szükséges motivációját, segítsük őket az önálló nyelvtanulási stratégia, tanulói autonómia elsajátításában olyan feladatokon keresztül, amelyek általában nem szerepelnek az iskolai nyelvoktatásban.

A különböző alprogrami foglalkozások közös tudásépítés-élményt biztosítanak, a diákok nyelvi kompetenciái mellett igyekszünk fejleszteni kreatív önkifejezésüket, kritikai gondolkodásukat és problémamegoldó képességeiket is.

A projektben részt vevő középiskolák:

• Egri Dobó István Gimnázium, Eger
  • Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium, Eger
  • Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium, Eger
  • Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Eger
  • Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Eger
  • Egri SZC Kossuth Zsuzsanna Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, Kollégiuma, Eger
  • Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola, Mezőkövesd
  • Egri SZC Remenyik Zsigmond Gimnáziuma és Szakgimnáziuma, Füzesabony
  • Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma, Általános Iskolája és Diákotthona, Sárospatak
  • Kossuth Lajos Gimnázium és Általános Iskola, Tiszafüred
  • Eötvös József Oktatási Központ, Heves

A foglalkozásokat az EFOP 3.2.14-17 Nyelvtanulással a boldogulásért projekt keretein belül szervezik meg.