Discover Your English Voice / Hallasd a Hangod Angolul!

Utolsó módosítás: 2019. március 13.

Sikeres tanítási gyakorlati lehetőség angol nyelv és kultúra tanára szakos hallgatók számára.

A 2018-19-es tanév tavaszi félévében is sikeresen folytatódnak azok a tanórán kívüli angol nyelvi foglalkozások, amelyeket egyetemünk angol nyelv és kultúra tanár szakos hallgatói vezetnek az EFOP 3.2.14-17 Nyelvtanulással a boldogulásért projekt keretein belül a 11 partneriskolában. Az egyetemi hallgatók heti rendszerességgel tartanak foglalkozásokat középiskolai diákok számára, melynek elsődleges célja a középfokú nyelvvizsgára, illetve az emelt szintű nyelvi érettségire való felkészítés segítése, azonban a Discover Your English Voice / Hallasd a Hangod Angolul! program több, mint nyelvtanulás.

Az idegen nyelv használata és a diákok nyelvi kompetenciájának fejlesztése eszköz a különböző egyéb készségek és kompetenciák elsajátítása során. Az Anglisztika és Amerikanisztika Intézetben működő Nyelvpedagógia Műhely által kidolgozott és koordinált program lehetőséget biztosít arra, hogy az élményközpontú, projektalapú foglalkozások során növeljük a diákok nyelvtanuláshoz szükséges motivációját, segítsük őket az önálló nyelvtanulási stratégia, tanulói autonómia elsajátításában olyan feladatokon keresztül, amelyek általában nem szerepelnek az iskolai nyelvoktatásban.

A különböző alprogrami foglalkozások közös tudásépítés-élményt biztosítanak, a diákok nyelvi kompetenciái mellett igyekszünk fejleszteni kreatív önkifejezésüket, kritikai gondolkodásukat és problémamegoldó képességeiket is.

A foglalkozásokat az EFOP 3.2.14-17 Nyelvtanulással a boldogulásért projekt keretein belül szervezik meg.