Dr. Sárkány Péter egyetemi tanári kinevezése

Utolsó módosítás: 2019. szeptember 04.

Áder János köztársasági elnök 2019. szeptember 1-től egyetemi tanárrá nevezte ki oktatónkat, dr. Sárkány Pétert.

Sárkány Péter filozófia szakos tanárként az ELTE-n végzett, később ugyanitt szerezte meg Ph.D. fokozatát. Ezt követően Social Work Msc. tanulmányokat folytatott Ausztriában. 2014-ben a Szegedi Tudományegyetemen habilitált.

Kutatási területei: A segítő szakmák elméleti és etikai alapjai; XX. századi német nyelvű filozófia és nevelésfilozófia; Viktor E. Frankl munkássága.

2007-ben Bécs város Viktor Frankl Tudományos Alapja támogatási díjban részesítette. Az intézményben 2016 januárjától dolgozik. Jelenleg a Társadalomtudományi Intézet intézetigazgatója.

Gratulálunk és további eredményes munkát kívánunk!