Dr. Veres Gábor a Néprajzi Múzeum főigazgató-helyettese

Utolsó módosítás: 2020. január 28.

Az Eszterházy Károly Egyetem főiskolai docense 2020. január 1-től látja el főigazgató-helyettesi feladatát.

Dr. Veres Gábor két évtizede oktat az Eszterházy Károly Egyetemen, a Kulturális Örökség és Művelődéstörténet Tanszéken, valamint a Neveléstudományi Doktori iskolában. Oktatónk az MTA Miskolci Akadémiai Bizottságának munkájában is részt vesz, az elmúlt évben pedig a Magyar Tudományos Akadémia Köztestületének tagjává választották.

A Néprajzi Múzeum a honlapján kiemelte dr. Veres Gábor munkásságából: 18 éven át volt a Heves Megyei Múzeumi Szervezet munkatársa, ahol kezdetben néprajzos-muzeológusként, majd osztályvezető, tudományos titkár, igazgatóhelyettes és igazgató beosztásban is dolgozott. Alapításától közreműködött a Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ tevékenységében megyei- és szakkoordinátorként, oktatóként. Öt éven át volt a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület alelnöke.

Gratulálunk a kinevezéshez, a munkához sok sikert kívánunk!

A hír és a fotó forrása: https://neprajz.hu/