Dupla országos bajnoki cím a Rókaűzőkön

Utolsó módosítás: 2019. október 07.

Idén is több száz lelkes futó vágott neki a 25. PTE Rókaűzők 84 kilométeres távjának Pécs és Kaposvár között. Intézményünk két csapattal képviseltette magát a viadalon, a hallgatói együttes mellett az egyetemi munkatársak közössége is készült a megmérettetésre. A gyönyörű őszi napsütéses időben mindkét csapat tudása legjavát adta, így méltán örülhettek a dobogós helyezéseknek.

Intézményünk mEKFutjuk! elnevezésű dolgozói csapata két alkalommal is a dobogó legmagasabb fokára állhatott Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB). Az országos bajnoki cím mellett a munkahelyi közösségek kategóriában is az 1. helyet szerezték meg.

A Kullancsvadászok névre keresztelt csapat a hallgatók körében megrendezett Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságon 2. helyezést ért el. Kiváló, 5:31:06-os idővel ért célba, őket csak a nagy rivális Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tudta megelőzni.

A mEKFutjuk Eszterházy Károly Egyetem dolgozói csapat tagjai voltak:
-Dr. Marschall Marianna
-Dr. Sütő László
-Dr. Juhász István
-Dr. Juhász Tibor
-Herpainé dr. Lakó Judit
-Kálovics Ferenc
-Dr. Spitzmüller Zsolt
-Gólya Tamás
-Fodor Éva
-Dorner László
-Dr. Nagy Richárd
-Molnár Anna
-Pálfi Xénia
-Geiger Adrienn

A Kullancsvadászok Eszterházy Károly Egyetem hallgatói csapat tagjai voltak:
-Tóth Boglárka
-Gyallai Soma
-Kapitány Zoltán
-Jenes Zoltán
-Marton Mercedes
-Diószegi Dávid
-Plósz Ferenc
-Kertész Balázs
-Pónya Sára
-Buda Erik
-Judák Endre
-Szabó Dóra

A versenyen történő indulás lehetőségét köszönjük Dr. Liptai Kálmán Rektor Úrnak, Dr. Bognár József Intézetvezető Úrnak és Jordán Dánielnek, az EKE Diák- és Szabadidő Sport Club ügyvivőjének.

A hírt küldte: Sporttudományi Intézet