Eger Advent a Gyakorlóiskolával

Utolsó módosítás: 2017. november 21.

A Fény, zene, hangulat alcímet kapta a 2017-es Eger Advent, melynek célja a minőségi szórakoztatás és az ünnepre való ráhangolódás 30 napon keresztül. A hagyományokhoz híven a Gyakorlóiskola is fellép a rendezvénysorozaton.

November 26-án, vasárnap 17 órakor kapcsoljál fel a városi díszkivilágítást, és ekkor is indul el az adventi vásár.

Az 1. Adventi Gyertyagyújtásra december 3-án kerül sor, ahol közreműködik Szívós Győző, Ivády Erika és az EKE Gyakorlóiskola Általános Iskolai Leánykórusa.

A következő időpont a december 13-a, 16:30-kor az EKE Alapfokú Művészeti Iskola Színjátszás Tanszék irodalmi műsorát élvezhetik a résztvevők, szintén a Dobó téren. Másnap, december 14-én a Gyakorlóiskola Gimnázium Nagy Kórusa Karácsonyi dalcsokorral örvendezteti meg az ünnepre ellátogatókat, majd a Gyakorlóiskola Gimnázium Kamara Kórus következik a Karácsony a nagyvilágban című műsorával.

Hogy keretbe zárjuk az iskolát, megemlítjük, hogy a 4. Adventi Gyertyagyújtást december 24-én 10 órakor tartják a város fő terén.

Néhány érdekesség az idei Eger Adventről:
- lesz 9 méter széles és 2,5 méter magas, arany színbe öltöztetett Eger felirat a Gárdonyi téren,
- élő Betlehem,
- mécsesúttal kivilágított belvárosi és kirakatok,
- Jégpalota,
- jégpálya gyerekeknek a Végvári vitézek terén,
- bögre gyerekeknek,
- jótékonysági adománygyűjtés az egri Családok Átmeneti Otthonának,
- 13 méteres karácsonyfa,
- 1 fénygömb,
- 45 faház,
- Mikulásjárat,
és természetesen sok-sok program.

Részletek az egeradvent.hu oldalon

Fotó: Szántó György