Egyetemünk Rómában

Utolsó módosítás: 2019. március 07.

Már épül az egyetem Vizuális Művészeti Intézetének Látszatvilágok című oktatói kiállítása, melynek megnyitója március 8-án lesz a Római Magyar Akadémián.

A Látszatvilágok tárlat tisztelgés az Eszterházy Károly Egyetemen folyó nagymúltú, több mint 70 éves történetre visszatekintő, Magyarországon ma is az élvonalba tartozó képzőművészeti oktatás előtt. Ezt a munkát mutathatja be egyetemünk Rómában.

A tárlat megnyitóján az Eszterházy Károly Egyetem rektora, dr. Liptai Kálmán és dr. Juhász Tibor rektorhelyettes is részt vesz.

A megnyitó programja:

2019. március 8. 19:00

Köszöntőt mondanak:
Dr. Puskás István, az RMA igazgatója
Dr. Liptai Kálmán, az EKE rektora
habil. CSONTÓ Lajos, az EKE VMI intézetigazgatója

A kiállítást megnyitja:
Dr. Boros Lili, művészettörténész, az EKE VMI oktatója.

A megnyitón a római Santa Cecília Konzervatórium hallgatóinak Ligeti-hangversenye hangzik el.

A kiállítás április 5-ig látogatható a Római Magyar Akadémián.

A program Facebook-eseménye.

A mai napon az Eszterházy Károly Egyetem és a Sapienza Università di Roma közös workshopot szervezett.

Erőss István, a Képzőművészeti Tanszék oktatója is előadott.

A római bemutatkozás további programjai:

Fotó: Szigeti G Csongor