Életmentők egyetemünkön

Utolsó módosítás: 2019. október 17.

Október 16-án, az Újraélesztés Világnapján 3131 érdeklődőnek mutatták be a könnyen elsajátítható életmentő fogásokat az ifjú vöröskeresztesek a megyénkben.

Intézményünk is csatlakozott a programhoz: 414 hallgató és oktató tanulta meg az életmentést. Fürné Mosoni Anita mesteroktató és az Eszterházy-sok(k) egyetemi elsősegély csapata - akik az ifjúsági vöröskereszt tagjai - oktatták a laikus újraélesztés protokollját.

Céljuk, hogy minél több hallgató és oktató elsajátítsa azokat a fogásokat, mellyel adott esetben képesek életet menteni.

Egy mobilapplikáció segítségével a szervezők csapata folyamatosan nyomon tudta követni, hogy reggel 7.30 és délután 14.30 között melyik intézményben a legnagyobb az aktivitás. Mindenki, aki letérdelt az oktató babák mellé, s "hősiesen" vállalta az életmentést, meglepetés-ajándékot kapott, amit büszkén viselhet.

Írta: Fürné Mosoni Anita
Fotók: Kakuk Dániel