Finom étkek, családias hangulat

Utolsó módosítás: 2018. november 08.

A Roma Cooking Night-ot hét évvel ezelőtt szervezték meg először, s azóta is töretlen a sikere.

Dr. Hadnagy József, a Szociálpedagógia Tanszék vezetője köszöntötte a vendégeket, elmondta: hét évvel ezelőtt szinte csak romák vettek részt rendezvényükön, de évről-évre egyre több nem roma ember csatlakozott. Hangsúlyozta: ez is volt a céljuk, hogy összehozzák a különféle világokat az egyetemen.

A vendégeknek elárulta azt is: dolgoznak az Egri Roma Szakkollégium akkreditációján. A Roma Cooking Night idén egy kiállítással is kiegészült, a Heves Megyei Harmónia Egyesített Szociális Intézmény lakói mutatták be kézzel készített termékeiket.

Az Eszterházy Károly Egyetem hallgatója, Simonyi Sándor vezetésével az ExAnimo csoport táncokkal szórakoztatta a résztvevőket.

A program – nevéhez híven – közös vacsorával ért véget: töltött káposztát és pörköltet kínáltak bodaggal.

Fotók: Szántó György