Hallgatónk is az ösztöndíjasok között

Utolsó módosítás: 2019. március 06.

A BOM a Magyar Sportért Közhasznú Alapítvány kihirdette a 2019-es év új ösztöndíjasait: egyetemünk hallgatója, Dávid Máté is a szerencsések között van.

Ahogy az az alapítvány oldalán olvasható: a fiatal sportolók az ösztöndíjprogram keretében közel 22 millió forintos támogatásban részesülnek. Az ösztöndíjat idén hatodik alkalommal hirdette meg a szervezet, s ezúttal 21 magyar sportoló felsőoktatási tanulmányait támogatják.

– A pályázatra olyan magyar sportolók jelentkezhettek, akik felsőfokú, vagy szakmát adó tanulmányokat is végeznek sportkarrierjük mellett. A feltételek közt szerepelt, hogy a sportoló olimpiai vagy paralimpiai kerettag legyen, és a pályázat évét követő legközelebbi olimpiai, illetve paralimpiai játékokon történő részvételre készüljön – írják az oldalon.

Dávid Máté edző hallgatónknak gratulálunk az elnyert ösztöndíjhoz!