Idegen nyelvi szépkiejtési verseny

Utolsó módosítás: 2020. március 04.

Idegen nyelvi szépkiejtési versenyt szervez angol és német nyelvből az Eszterházy Károly Egyetem Anglisztika és Amerikanisztika Intézete és Német Nyelv és Irodalom Tanszéke.

Célcsoport: a középiskolák 9-12. évfolyamán tanuló, nem angol, illetve német anyanyelvű diákjai

A verseny helyszíne: Eszterházy Károly Egyetem B épület (Eger, Egészségház u. 4.)

A verseny időpontja: 2020. január 31. (péntek)
• Regisztráció: 9.00–9.30 óra, B épület aulája
• Megnyitó: 9.30 óra B épület 123 terem
• Verseny kezdete: 10.00 óra
• Eredményhirdetés: előreláthatólag 14.00 óra

Versenyfeladatok:

1. Ismert prózai szöveg felolvasása
2. Ismeretlen prózai szöveg felolvasása

Az első feladathoz a versenyzők tetszés szerint választhatnak egyet három, előre megadott prózai szöveg közül, melyeket megtalálják a tanszékek honlapjain:

- német nyelv

- angol nyelv

Értékelési kritériumok: helyes hangképzés, hangsúlyozás, hanglejtés és mondattagolás.

Díjazás: az első három helyezett okleveles elismerésben/díjazásban részesül.

Jelentkezési határidő: 2020. január 27. (hétfő), 12.00 óra. Határidő után beérkező jelentkezéseket nem tudunk fogadni!

Jelentkezés módja: a mellékelt jelentkezési lapot kérjük e-mail mellékletként visszaküldeni az alábbi e-mail címek valamelyikére:

• Angol nyelv: szepkiejtesiverseny.angol@uni-eszterhazy.hu

• Német nyelv: szepkiejtesiverseny.nemet@uni-eszterhazy.hu

Jelentkezéseket kizárólag e-mailben fogadunk! A jelentkezés elfogadásáról minden versenyzőt e-mailben értesítünk.