Idén is együtt verseltek

Utolsó módosítás: 2019. április 12.

A Líceum lépcsőin verseltek a költészet napján az egyetem oktatói, munkatársai és hallgatói, valamint a Gyakorlóiskola oktatói és diákjai.

A Líceum díszlépcsőjét lassan kinövi az egyetem Irodalomtudományi Tanszékének kezdeményezése, a „Verselj velünk”. A tavalyi év után idén is megszervezték a közös verselést, majd aki szerette volna, külön is elszavalhatta kedvenc költeményét.

Nem ez volt az egyetlen program, amit a költészet napjára szervezett a tanszék, vendégül látták dr. Sárközy Pétert, a római Sapienzia Egyetem professzorát, aki József Attila kései költészetéről tartotta előadását (erről később bővebb beszámolót olvashatnak oldalunkon). A Líceumba betérők a „Versutcában” is bolyonghattak, s a táblákon jóllehet, saját kedvenceiket is olvashatták.

Fotó: Szántó György