Idén is megtartották az érzékenyítő tréningeket

Utolsó módosítás: 2019. február 04.

Interkulturális érzékenyítő tréninget szerveztek az egyetem oktatóinak és nem oktató munkatársainak.

A tréningeket az Egri Campuson január utolsó hetében szervezték: első alkalommal az oktatók, második alkalommal pedig a nem oktató munkatársak vehettek részt a programon.

A teszteken, feladatokon és beszélgetéseken keresztül a kulturális különbségekre, azok áthidalására, a kulturális sokk fázisaira, a nyitottságra, a toleranciára, az előítéletek leküzdésére hívták fel a figyelmet. Az Eszterházy Károly Egyetemen számos külföldi hallgató tanul, ezért tartották fontosnak idén is megszervezni a tréninget. A programot a résztvevők ez alkalommal is hasznosnak ítélték.

A program az EFOP-3.4.3.16-2016-00010 „Az Eszterházy Károly Egyetem fejlesztése a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében" projekt támogatásával valósult meg.