Informatika tanulmányi verseny a Gyöngyösi Campuson

Utolsó módosítás: 2019. január 31.

Az Eszterházy Károly Egyetem Gyöngyösi Károly Róbert Campusa 5. alkalommal hirdetett Informatika Tanulmányi Versenyt Heves, Nógrád és Jász-Nagykun-Szolnok megyei középiskolások számára. A diákok 3 fős csapatokban mérhették össze tudásukat.

Informatikai és hálózati ismeretek, adatbázis- és táblázatkezelés, szövegszerkesztés, prezentációkészítés. Online teszten és egy gyakorlati feladatsoron keresztül adtak számot tudásukról azok a középiskolás fiatalok, akik neveztek a Gyöngyösi Károly Róbert Campus által meghirdetett Informatika Tanulmányi Versenyre. A feladatsor megalkotói ezek mellett arra is kíváncsiak voltak, hogy a diákok ismerik-e az informatika világával kapcsolatos újdonságokat, aktualitásokat. A középiskolások informatika tudásának felmérése mellett a verseny célja volt az is, hogy csapatmunkára, a felmerülő problémák és kérdések közös megoldására ösztönözze a fiatalokat.

A regionális Informatika Tanulmányi Versenyen idén 5 település (Gyöngyös, Jászárokszállás, Heves, Eger, Salgótarján), 9 intézményének, 9 csapata, vagyis összesen 27 diák mérte össze tudását.

Eredmények:

1. helyezés: Márton Anna, Szlatincsán Adrián, Gordos Máté
Salgótarjáni Szakképzési Centrum Táncsics Mihály Szakgimnáziuma
Felkészítő tanár: Kovácsné Karácsony Éva

2. helyezés: Hangyál Gábor, Hangyál Péter, Szabó Csongor
Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium
Felkészítő tanár: Szabó István, Szöllősi Gábor Pál

3. helyezés: Kisbali Bence, Nagy Máté, Szabó Dávid
Salgótarjáni Madách Imre Gimnázium
Felkészítő tanár: Butkainé Vajda Éva

A versenyen részt vettek még az alábbi intézmények csapatai:
• Deák Ferenc Gimnázium, Közgazdasági és Informatikai Szakgimnázium
• Egri Szakképzési Centrum József Attila Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
• Eötvös József Református Oktatási Központ
• Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium és Kollégium
• Magyar Máltai Szeretet Szolgálat Károly Róbert Középiskola
• Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium

Köszönjük minden csapatnak a részvételt!

A rendezvény a 4 Campus Program- A felsőoktatásba való bekerülést elősegítő készségfejlesztő és kommunikációs programok megvalósítása, valamint az MTMI szakok népszerűsítése az Eszterházy Károly Egyetemen című, EFOP-3.4.4-16-2017-00024 számú projekt keretében valósult meg.

Fotó: Nagy Réka