Interjút készítettek vezető kutatónkkal

Utolsó módosítás: 2020. október 15.

Az MTA egyetemünk vezető kutatójával, Dr. Geml Józseffel, a Lendület Kutatócsoport alapítójával készített interjút.

„A szőlőtermesztés sikerét (ahogy az összes kultúrnövény termelésének eredményességét) számos tényező határozza meg. A fajta, az éghajlat és a termesztésmód mellett talán a legfontosabb faktor a talaj minősége. Ezt jól tudja minden szőlőtermelő, de az már korántsem ennyire köztudott, hogy a talajban nemcsak az élettelen tényezők fontosak, hanem legalább ekkora jelentőségük van a talajlakó mikrobáknak, főként a gombáknak, de a baktériumoknak és a vírusoknak is. Geml József és az Eszterházy Károly Egyetemen alapított Lendület-kutatócsoportja pontosan e talajlakó mikroorganizmusok és a szőlő viszonyát tanulmányozza, hogy megérthessük, tevékenységük hogyan befolyásolja a növény jóllétét – és ezen keresztül a bor minőségét.” – írja honlapján az MTA.

A Dr. Geml Józseffel készített beszélgetést INNEN elérheti.

Fotó forrása: Dr. Geml József