Képzőművészeti kiállítás nyílt a Líceumban

Utolsó módosítás: 2017. február 06.

Az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorlóiskolája közös alkotásra kérte fel az egyetem campusainak városaiban belső gyakorlati helyként működő általános iskolák tanulóit.

A téma kötetlen volt, tehát a gyerekek szabadon alkothattak, mint a madár. A felhívásra a sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, a jászberényi Szent István Sport Általános Iskola valamint az egri gyakorló növendékei ragadtak ceruzát, ecsetet és alkották meg a szabadságot illusztráló képeiket, installációikat. A különféle technikákkal készült munkákat zsűrizés után a Líceum első emeletén állították ki.

Az eredményhirdetéssel egybekötött megnyitón Sándor József, az EKE Gyakorlóiskola igazgatója elmondta: az ilyen nagy intézmény, mint az Eszterházy Károly Egyetem egységes szellemiségének kialakításában és annak közvetítésében fontos a közös gondolkodás, a közös alkotás megteremtésének lehetősége. Ennek jegyében, valamint a képzőhelyek közötti kapcsolat elmélyítése érdekében szervezett a gyakorló tavaly ősszel egy angol nyelvi prezentációs versenyt, a folytatásban pedig idén tavasszal természettudományos, valamint anyanyelvi megmérettetésre is invitálják a sárospataki és jászberényi diákokat. Ezek az alkalmak kiváló lehetőséget teremtenek az azonos műveltségterületen dolgozó pedagógusok számára a közös gondolkodásra, a szakmai kapcsolatok elmélyítésére.

A kiállításra érkezett alkotások február közepéig láthatók a Líceum első emeletén.

Az eredmények a következők:

Alsó tagozat:

Tóth Richárd (Sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola)
Prokaj Vanda (Eszterházy Gyakorlóiskola)
Pekk Melinda (Eszterházy Gyakorlóiskola)
Nádasdi Dominik (Eszterházy Gyakorlóiskola)
Nahalka Bence (Eszterházy Gyakorlóiskola)

5-6. osztály:

Gáspár Gréta (Jászberényi Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium)
Molnár Gábor (Jászberényi Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium)
Béres Máté (Jászberényi Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium)
Berecz Kamilla és Berecz Kármen (Eszterházy Gyakorlóiskola)