Kínai orvostanárok egyetemünkön

Utolsó módosítás: 2019. július 09.

Kínai orvoscsoport kezdte meg angol nyelvi tanulmányait az Eszterházy Károly Egyetemen.

A Hubei University of Science and Technology tíz orvostanára saját egyetemükön angol nyelvű orvosképzésében oktat.

Intézményünkbe azzal a céllal érkeztek, hogy három hónapig az angol nyelvi készségeiket – főleg a hallásértést és beszédkészséget – fejlesszék, elsősorban orvosi területen.

Az előttük álló hónapokban anyanyelvi oktatók részvételével 120 órás angol tanfolyamon és a SOTE-vel együttműködve angol nyelvű orvosi előadásokon vesznek részt.

Érkezésüket követően a Líceumban Dr. Liptai Kálmán, az Eszterházy Károly Egyetem rektora is köszöntötte a delegációt. Úgy fogalmazott: az orvoshallgatók oktatása új lehetőség az egyetem számára, s meghatározó az együttműködésnek ez az első, nagy lépése.

A résztvevőknek a rektor azt kívánta: ismerjék meg Egert és az egyetemet, a magyar kultúrát. A kurzus résztvevői érkezésüket követően megismerkedhettek oktatóikkal, s azokkal is, akik segítik majd őket az itt töltött hónapok alatt.

Fotó: Kakuk Dániel