Kódolótábor

Utolsó módosítás: 2019. július 20.

A Kódolótábor elsősorban a kodolosuli.hu középiskolás felhasználóit, az adott programozási nyelvet – a portál által biztosított szinten – elsajátított diákokat célozza meg, biztosítva számukra a személyes találkozás, illetve a fejlődés lehetőségét.

A délelőtti és délutáni foglalkozásokon a diákok megtanulnak csapatban fejleszteni, elsősorban játékos feladatokat megoldani. A csoportokban fejlesztett alkalmazások készítése során megismerik egy verziókövető rendszer használatát. A tábor résztvevői abba is betekintést nyernek, hogyan történik a szoftverfejlesztés a cégeknél azáltal, hogy látogatás tesznek informatika cégeknél.