Több mint száz hallgató nevezett alkotásával

Utolsó módosítás: 2018. február 19.

Minden évet fölülmúlnak a Kortárs Hangon idei nevezési eredményei.

Az Eszterházy Károly Egyetem és a Miskolci Egyetem hallgatók számára meghirdetett példaértékű tehetséggondozó projektje, a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázat határideje február 5-én lejárt.

Örömünkre szolgál, hogy az első információk alapján az eltelt tizennégy év legsikeresebb pályázatáról adhatunk számot! Pályázatunk történetében az elmúlt évben volt a legtöbb jelentkező: kilenc egyetemi intézménytől 77 hallgató. Az idei adatok ezt is fölülmúlták: tizenkét intézmény - négy hazai és nyolc határon túli - 108 hallgatója pályázott.

A pályázók megoszlása:

Eger, Eszterházy Károly Egyetem 30 hallgató
Egri Campus: 26 hallgató
Jászberényi Campus: 4 hallgató
Kolozsvár, Babes Bolyai Egyetem: 22 hallgató
Miskolci Egyetem: 19 hallgató
Komárom, Selye János Egyetem: 12 hallgató
Marosvásárhely Sapientia EMTE: 10 hallgató
Nyíregyházi Egyetem: 4 hallgató
Marosvásárhely Magyar Orvosi Gyógysz. Egyetem: 4 hallgató
Nagyvárad Partiumi Keresztény Egyetem: 3 hallgató
Csíkszereda Sapientia EMTE: 2 hallgató
Marosvásárhely Magyar Művészeti Egyetem: 1 hallgató
Kolozsvár Sapientia EMTE: 1 hallgató

Szép számmal - idén a legtöbben - pályáztak a doktori iskolák hallgatói is, ami a szakmai színvonalat jelzi.
A zsűri dolgozik a pályázati anyaggal, eredmények március elejére várhatók.
A Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázat hagyományai közé tartozik az ünnepélyes, nyilvános eredményhirdetés és díjátadó, valamint a legsikeresebb alkotók műveiből szerkesztett költészetnapi válogatott kötetbemutató Gála. A gálát három év elteltével, Nagyvárad, Komárom és Kolozsvár után idén ismét itthon, az Eszterházy Károly Egyetemen, a Líceum Kápolnájában szervezzük meg április 12-én, csütörtökön 15 órától. A nyertesek ezt követően ismét egy három napos Kortárs Hangon Kreatív Írásművészeti Műhelyen vehetnek részt.

EFOP -3.4.3-16-2016-00010
„Az Eszterházy Károly Egyetem fejlesztése a felsőfokú oktatás
Minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében"