Köszönet a kórháznak

Utolsó módosítás: 2017. június 22.

Mell- és nőgyógyászati rákszűrésen vehettek részt az Egyetem női dolgozói. Az Intézmény kezdeményezésére létrejött programnak köszönhetően több mint száz munkatársat vizsgáltak meg a Markhot Ferenc Kórházban.

A Női szerepek, szerepértelmezések címmel megrendezett konferencia és a nőnap adta az apropóját tavasszal annak a kezdeményezésnek, melyet az Eszterházy Károly Egyetem indított el a Markhot Ferenc Kórház segítségével. A vizsgálatokat dr. Hernádi László, a kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályának vezető főorvosa koordinálta. A szervezők legfőbb szándéka az volt, hogy felhívják a női munkatársak figyelmét a rákszűrések fontosságára. Berecz Adrienn, az Egyetem rendezvényszervezésért felelős csoportjának vezetője elmondta: a felhívás sikeres volt, és köszönetüket szeretnék kifejezni a kórház munkatársainak, valamint annak a 114 női dolgozónak, aki részt vett a vizsgálatokon. Hozzátette: nemcsak az egri, hanem a gyöngyösi campusról is jelentkeztek munkatársak. Munkaidőben, ingyenesen, zökkenőmentesen zajlottak le a mell- és nőgyógyászati vizsgálatok, az eredmények folyamatosan érkeznek. Mint mondta: reméli, hogy a későbbiekben is lesz lehetőség hasonló kezdeményezésre.