Középiskolásokat fogadtak a Pályaismereti sarokban

Utolsó módosítás: 2019. március 14.

A PKK Pályatervezési Irodája az EFOP-3.4.4-16-2017-00024 4 Campus Program keretében vállalta pályaorientációs foglalkozások megtartását középiskolás diákoknak.

A Pályaismereti sarokban fogadtak tanulókat március elején, akik a Szilágyi Erzsébet Gimnázium Arany János Tehetségfejlesztő Programjában vesznek részt.

A foglalkozáson a Pályatervezési Iroda munkatársai által fejlesztett interaktív módszertani eszközök és a „Tervezz velünk" honlap segítségével beszélgettek a fiatalokkal arról, hogy hogyan tudják előkészíteni a döntésüket, milyen szempontokat mérlegeljenek. Beszélgettek a szakok tartalmáról és arról, hogy hogyan tudják a felsőoktatási szakokat később munkakörökhöz kötni.

A program végén további találkozás lehetőségét is kérték a diákok, amelynek lehetőségét szívesen ajánlották fel a szervezők.

A program az EFOP-3.4.4-16-2017-00024 „4 Campus Program – A felsőoktatásba való bekerülést elősegítő készségfejlesztő és kommunikációs programok megvalósítása, valamint az MTMI szakok népszerűsítése az Eszterházy Károly Egyetemen” keretében valósult meg.