Tudománnyal és gasztronómiával ismerkedtek a táborozók

Utolsó módosítás: 2020. július 08.

Harmadik alkalommal szervezte meg az Eszterházy Károly Egyetem a MegyEKEnni tábort.

A járványügyi helyzet miatt ezúttal családiasabb volt a hangulat, de csökkentett létszámmal is remekül érezték magukat a résztvevők. Első nap mindenki elkészítette a saját MegyEKEnni pólóját, és ismét lenyűgözte a táborvezetést az, hogy mennyi kreatív fiatal jelentkezik a programra.

A tábor idén is a természettudományok népszerűsítéséről szólt, így ismét várták a gyerekeket a már visszatérő, ugyanakkor megunhatatlan programok is, mint például a Varázstorony látogatása, vagy a kémialaborban zajló kísérletezés, ehető alapanyagokkal.

Hogy mennyire fogta meg ez utóbbi a gyerekeket, mi sem bizonyítja jobban, hogy sokan még aznap megismételték az otthoni konyhában az ott tanultakat. (Állítólag az otthoni törökméz készítés után volt olyan edény, ami továbbra is használható maradt!) A tábor ideje alatt zajlott az Ehető Tudomány sorozat következő epizódjának forgatása, melyen ezúttal a biológia került a középpontba.

A három év tapasztalata az, hogy a gasztronómia egy olyan kiváló trójai faló, melyben a tudomány bújik meg.

Sok táborozó most szembesült azzal, hogy egyetemünkön milyen tudományos élet zajlik, és jelezték, hogy örömmel folytatnák majd itt a tanulmányaikat. Várjuk őket szeretettel!

Írta: Rázsi András
Fotó: Balogh Tibor

A tábor az EFOP-3.4.4-16-2017-00024 4 Campus Program – A felsőoktatásba való bekerülést elősegítő készségfejlesztő és kommunikációs programok megvalósítása, valamint az MTMI szakok népszerűsítése az Eszterházy Károly Egyetemen projektből valósult meg.