MegyEKEnni tábor

Utolsó módosítás: 2019. július 01.

Érdekelnek az izgalmas fizikai, kémiai kísérletek? Kíváncsi vagy, mi köze a tudománynak a gasztronómiához? Jelentkezz az Eszterházy Károly Egyetem ingyenes megyEKEnni táborába!

Az egyetem nyári táborainak sorát a „MegyEKEnni" napközis tábor nyitja június 17-én, mely tavaly nagy sikert aratott. A szervezők 12-18 év közötti diákok jelentkezését várják. A tematikus tábor célja az élelmiszertudomány interdiszciplináris megközelítése.

A délelőttök egy-egy természettudomány és a gasztronómia kapcsolatáról szólnak, főként tanulói kísérletek formájában. A résztvevők a főzésen keresztül jutnak geográfiai, fizikai, kémiai, biológiai ismeretekhez. A délutánok szakmai előadásokkal – élelmiszerbiztonság, gyógy- és fűszernövény ismeret –, önálló projektmunkával, majd tematikus kóstolókkal telnek.

Jelentkezni a tábor vezetőjénél, Rázsi Andrásnál lehet az alábbi címen: megyekenni@uni-eszterhazy.hu